Styrelse och Funktionärer
Styrelse, revisorer och valberedning 2024
Ordförande: | Ing-Britt Swedenborg |
Vice ordf: | Marcus Henningsson |
Kassör: | Ann-Kristin Sjöström |
Sekreterare: | Frans Hermodsson |
Ledamot: | Michael Andersson |
Suppleanter: | Mats Bredfelt |
Marie Borggren | |
Revisorer: | Eva Rämmal |
Lotta Linsefors | |
Suppleanter: | Inga Ljungquist |
Per Svenningsson | |
Valberedning: | Åsa Eneroth |
Örjan Larsson | |
Ingela Andersson |
Funktionärer 2024
Breddkommitté
Kyrre Thalberg
Sara Snogerup Linse
Kristina Spångberg
Charlotta Lövstedt
Maureen Olsson Lo
Distributionsansvariga
Vakant
Vakant
Hemsidesredaktör
Eva-Lotta Bengtslin
IT-kommitté
Malte Lennerstedt (Tekniskt underhåll av hemsidan samt Eventor)
Richard Andersson
Kartförsäljning
Gert Nilsson
Kartkommitté
Michael Andersson
Kjell Björup
Lars Harrie
Raul Hindov
Christer Ljungquist
Gert Nilsson
Ingemar Svensson
V A Kant
V A Kant
Klädförsäljning
Mats och Linda Karlsson (LOK- kläder & Ullmax)
Logiansvarig, Lundaspelen
Vakant
LOK-stödsansvarig
Ingrid Karlsson
V A Kant (rena juniorarrangemang
LUJEK (LOKs Uttagnings- & elitkommitté)/Juniorkommitté
Emelie Eklöf
Sara Snogerup-Linse
Pontus Gustavsson
Christina Heyden
Elin Hugosson
Viktória Kostercová
Juniorkommitté (under LUJEK)
Mattias Åberg
Martin Lindsjö
Lundarundakommitté
Inga Ljungquist
Christer Ljungquist
Per Svenningsson
Malte Lennerstedt
Karin Brundell-Freij
Claes Lindberg
Anna Hellner (grafik/design)
V A Kant (Marknadsföring)
Marknads- och Sponsoransvarig
Ann-Christin Larsson
V A Kant
Markägarkontakt
Annika Wigren (Skrylle)
Rolf Spångberg (Romeleåsen)
Jens Sörvik (Vomb)
Christer Ljungquist (Revinge)
Mikael Nilsson (Revinge)
Richard Bengtsson (Lund stad)
V A Kant (Bosarp)
Materialförvaltare
Robert Bertilsson
Jan Hansson
Marcus Henningsson
Martin Lindsjö
Roelf Postema
Anders Nelving
Mountainbike-O
Nils Pistora
Peter Hedberg
Björn Völcker
Månadens Bana
Johan Gustafson
Marie Grönlund
Rasmus Grönlund
Naturpasset
Marie Grönlund
Rasmus Grönlund
Christer Ljungquist
Olof Ståhl
Pre-O Ansvarig
Funktionen utgår
Pressansvarig
Funktionen utgår, utses vid behov inför tävlingar mm
Redaktionskommitté Årsskrift
Annika Wigren
Anna Hellner
V A Kant
Skolkommitté
Funktionen utgår, kommer att ersättas med en skolkontaktperson
Skåneledsansvarig
Göran och Petra Zaar
Sekretariatsgruppen
Claes Linsefors (Datorer programvara)
Gert Pettersson
Niklas Rystedt
Petra Eklund
Göran Jonsson
Patrik Adlercreutz
Anders Ericsson
Johan Elmefjord
Standar- & Tältansvarig
Funktionen utgår, införlivad i Materialförvaltning
Stugkommitté
Jenny Gustafsson
Christer Ljungquist
Rikard Swedenborg
Sanna Wallenborg
Ebba Stensson
Jeanette Henningsson
Träningskommitté
Eva-Lotta Bengtslin
Johan Gustafson
Fabian Ljungquist
Lotta Linsefors
Anders Grundberg
Fredrik Hugosson
Tävlingskommitté
Hanna Modin
Anna Ljungqvist
Michael Mix Andersson
Lotta Linsefors
Christer Ljungquist
Jens Sörvik
Kristina Spångberg
Anna Hellner
VA Kant
Tävlingsstatistik
Björn Linse
Ungdomskommitté
Tereza Planck
Lars Harrie
Catarina Hjelm
Karin Ringström
Marie Borggren
Ingrid Karlsson
Mats Erikson
Janne Petersen
Caroline Ehrenborg
Maria Fors
Hanna Fors
Liza Lang
Ungdomskommitté Nybörjarkurs
Ing-Britt Swedenborg
Marie Borggren
Vakant
Välkomstkommitté
Elna Rosén
Ing-Britt Swedenborg
Christer Ljungquist
V A Kant