Gerdahallen – Prova på ett HIT-pass
Gerdahallen – Prova på ett HIT-pass (19 Oktober 16:35)
Våra ungdomar (13+) har fått chansen att skaffa sig ett 10-kort för att träna lite kompletterande styrka på Gerdahallen.
För att kickstarta den träningen är alla från Lunds OK inbjudna att testa på ett HIT-pass den 19 oktober kl 16.35.
Om du INTE redan har ett träningskort på Gerdahallen kan du anmäla dig på länken (eller om du inte vill slösa på ett 10-kort). Då registrerar jag er så att ni kommer in gratis. https://eventor.orientering.se/Activities/Show/27270
Alla kan vara med, även tex ungdomsförälder som ännu inte är medlem i Lunds OK. Om du inte har ett eventor-konto så kan du skicka ett mail till mig (janne.petersen@gmail.com) så registrerar jag dig.
Om du redan har ett aktivt träningskort så kan du anmäla dig till passet som vanligt (eller bara dyka upp – det brukar inte vara fullt).
Anmäl dig senast på söndag 11 oktober på Eventor klubbaktivitet eller till Janne
